3303C-1-504E
- Артикул производителя:
- 3303C-1-504E
- Производитель/Бренд:
- Bourns Inc.
- Краткое описание:
- TRIMMER 500K OHM 0.15W J LEAD
- Производитель :
- Bourns Inc.
- Категория товара :
- Trimmer Potentiometers
- Adjustment Type :
- Top and Bottom Adjustment
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Turns :
- 1
- Power (Watts) :
- 0.15W
- Product Status :
- Obsolete
- Resistance :
- 500 kOhms
- Resistive Material :
- Cermet
- Size / Dimension :
- Rectangular - 0.148" x 0.118" Face (3.75mm x 3.00mm)
- Temperature Coefficient :
- ±250ppm/°C
- Termination Style :
- J Lead
- Tolerance :
- ±25%