CB10MH222ME
- Артикул производителя:
- CB10MH222ME
- Производитель/Бренд:
- TE Application Tooling
- Краткое описание:
- TRIMMER 2.2K OHM 0.15W PC PIN
- Производитель :
- TE Application Tooling
- Категория товара :
- Trimmer Potentiometers
- Adjustment Type :
- Side Adjustment
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Turns :
- 1
- Power (Watts) :
- 0.15W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 2.2 kOhms
- Resistive Material :
- Carbon
- Size / Dimension :
- Rectangular - 0.425" x 0.386" Face (10.80mm x 9.80mm)
- Temperature Coefficient :
- ±500ppm/°C
- Termination Style :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±20%