416XA203P
Артикул производителя:
416XA203P
Производитель/Бренд:
TE Application Tooling
Краткое описание:
TRIMMER 20K OHM 0.2W PC PIN SIDE
Производитель :
TE Application Tooling
Категория товара :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Side Adjustment
Mounting Type :
Through Hole
Number of Turns :
1
Power (Watts) :
0.2W, 1/5W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
20 kOhms
Resistive Material :
Cermet
Size / Dimension :
Rectangular - 0.331" x 0.268" Face (8.40mm x 6.80mm)
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Termination Style :
PC Pins
Tolerance :
±25%