416MA501P
- Артикул производителя:
- 416MA501P
- Краткое описание:
- TRIMMER 500 OHM 0.2W PC PIN TOP
- Power (Watts) :
- 0.2W, 1/5W
- Resistance :
- 500 Ohms
- Size / Dimension :
- Rectangular - 0.319" x 0.268" Face (8.10mm x 6.80mm)
- Temperature Coefficient :
- ±250ppm/°C
- Tolerance :
- ±25%