4295MF203
- Артикул производителя:
- 4295MF203
- Производитель/Бренд:
- TE Application Tooling
- Краткое описание:
- TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN TOP
- Производитель :
- TE Application Tooling
- Категория товара :
- Trimmer Potentiometers
- Adjustment Type :
- Top Adjustment
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Turns :
- 1
- Power (Watts) :
- 0.5W, 1/2W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 20 kOhms
- Resistive Material :
- Cermet
- Size / Dimension :
- Square - 0.374" x 0.374" Face (9.50mm x 9.50mm)
- Temperature Coefficient :
- ±250ppm/°C
- Termination Style :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±10%