1113T502
Артикул производителя:
1113T502
Производитель/Бренд:
Nidec Copal Electronics
Краткое описание:
TRIMMER 5K OHM 0.75W PC PIN TOP
Производитель :
Nidec Copal Electronics
Категория товара :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Top Adjustment
Mounting Type :
Through Hole
Number of Turns :
1
Power (Watts) :
0.75W, 3/4W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
5 kOhms
Resistive Material :
Wirewound
Size / Dimension :
Round - 0.531" Dia (13.50mm)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Termination Style :
PC Pins
Tolerance :
±10%