1113T202
- Артикул производителя:
- 1113T202
- Производитель/Бренд:
- Nidec Copal Electronics
- Краткое описание:
- TRIMMER 2K OHM 0.75W PC PIN TOP
- Производитель :
- Nidec Copal Electronics
- Категория товара :
- Trimmer Potentiometers
- Adjustment Type :
- Top Adjustment
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Turns :
- 1
- Power (Watts) :
- 0.75W, 3/4W
- Product Status :
- Obsolete
- Resistance :
- 2 kOhms
- Resistive Material :
- Wirewound
- Size / Dimension :
- Round - 0.531" Dia (13.50mm)
- Temperature Coefficient :
- ±50ppm/°C
- Termination Style :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±10%