3318P-1-202
- Артикул производителя:
- 3318P-1-202
- Краткое описание:
- TRIMMER 2K OHM 0.1W PC PIN TOP
- Adjustment Type :
- Top Adjustment
- Mounting Type :
- Through Hole
- Power (Watts) :
- 0.1W, 1/10W
- Product Status :
- Obsolete
- Resistance :
- 2 kOhms
- Resistive Material :
- Carbon
- Size / Dimension :
- Rectangular - 0.264" x 0.252" Face (6.70mm x 6.40mm)
- Temperature Coefficient :
- ±1000ppm/°C
- Termination Style :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±20%