3318K-1-502
- Артикул производителя:
- 3318K-1-502
- Производитель/Бренд:
- Bourns Inc.
- Краткое описание:
- TRIMMER 5K OHM 0.1W PC PIN SIDE
- Производитель :
- Bourns Inc.
- Категория товара :
- Trimmer Potentiometers
- Adjustment Type :
- Side Adjustment
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Turns :
- 1
- Power (Watts) :
- 0.1W, 1/10W
- Product Status :
- Obsolete
- Resistance :
- 5 kOhms
- Resistive Material :
- Carbon
- Size / Dimension :
- Rectangular - 0.264" x 0.252" Face (6.70mm x 6.40mm)
- Temperature Coefficient :
- ±1000ppm/°C
- Termination Style :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±30%