TC86P-1-502
Артикул производителя:
TC86P-1-502
Производитель/Бренд:
Bourns Inc.
Краткое описание:
TRIMMER 5K OHM 0.3W PC PIN TOP
Производитель :
Bourns Inc.
Категория товара :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Top Adjustment
Mounting Type :
Through Hole
Number of Turns :
1
Power (Watts) :
0.3W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
5 kOhms
Resistive Material :
Cermet
Size / Dimension :
Rectangular - 0.303" x 0.268" Face (7.70mm x 6.80mm)
Temperature Coefficient :
±250ppm/°C
Termination Style :
PC Pins
Tolerance :
±20%