TC86P-1-101
- Артикул производителя:
- TC86P-1-101
- Производитель/Бренд:
- Bourns Inc.
- Краткое описание:
- TRIMMER 100 OHM 0.3W PC PIN TOP
- Производитель :
- Bourns Inc.
- Категория товара :
- Trimmer Potentiometers
- Adjustment Type :
- Top Adjustment
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Turns :
- 1
- Power (Watts) :
- 0.3W
- Product Status :
- Obsolete
- Resistance :
- 100 Ohms
- Resistive Material :
- Cermet
- Size / Dimension :
- Rectangular - 0.303" x 0.268" Face (7.70mm x 6.80mm)
- Temperature Coefficient :
- ±250ppm/°C
- Termination Style :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±20%