PVC6M501C01B00
- Артикул производителя:
- PVC6M501C01B00
- Краткое описание:
- TRIMMER 500 OHM 0.5W PC PIN TOP
- Adjustment Type :
- Top Adjustment
- Power (Watts) :
- 0.5W, 1/2W
- Resistance :
- 500 Ohms
- Size / Dimension :
- Square - 0.272" x 0.272" Face (6.90mm x 6.90mm)
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±10%