PV37Z201A01B00
Артикул производителя:
PV37Z201A01B00
Производитель/Бренд:
Bourns Inc.
Краткое описание:
TRIMMER 200OHM 0.25W PC PIN SIDE
Производитель :
Bourns Inc.
Категория товара :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Side Adjustment
Mounting Type :
Through Hole
Number of Turns :
12
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
200 Ohms
Resistive Material :
Cermet
Size / Dimension :
Rectangular - 0.264" x 0.157" Face (6.70mm x 4.00mm)
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Termination Style :
PC Pins
Tolerance :
±10%