PV37W501A01B00
- Артикул производителя:
- PV37W501A01B00
- Краткое описание:
- TRIMMER 500 OHM 0.25W PC PIN TOP
- Adjustment Type :
- Top Adjustment
- Number of Turns :
- 12
- Power (Watts) :
- 0.25W, 1/4W
- Resistance :
- 500 Ohms
- Size / Dimension :
- Rectangular - 0.252" x 0.157" Face (6.40mm x 4.00mm)
- Temperature Coefficient :
- ±150ppm/°C
- Tolerance :
- ±10%