PVC6H201A01B00
Артикул производителя:
PVC6H201A01B00
Производитель/Бренд:
Bourns Inc.
Краткое описание:
TRIMMER 200 OHM 0.5W PC PIN SIDE
Производитель :
Bourns Inc.
Категория товара :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Side Adjustment
Mounting Type :
Through Hole
Number of Turns :
1
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
200 Ohms
Resistive Material :
Ceramic
Size / Dimension :
Rectangular - 0.315" x 0.272" Face (8.00mm x 6.90mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
PC Pins
Tolerance :
±10%