TC73X-1-102E
- Артикул производителя:
- TC73X-1-102E
- Производитель/Бренд:
- Bourns Inc.
- Краткое описание:
- TRIMMER 1K OHM 0.05W J LEAD TOP
- Производитель :
- Bourns Inc.
- Категория товара :
- Trimmer Potentiometers
- Adjustment Type :
- Top Adjustment
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Turns :
- 1
- Power (Watts) :
- 0.05W, 1/20W
- Product Status :
- Obsolete
- Resistance :
- 1 kOhms
- Resistive Material :
- Carbon
- Size / Dimension :
- Rectangular - 0.142" x 0.122" Face (3.60mm x 3.10mm)
- Temperature Coefficient :
- ±250ppm/°C
- Termination Style :
- J Lead
- Tolerance :
- ±30%