201UR504B
Артикул производителя:
201UR504B
Производитель/Бренд:
CTS Electrocomponents
Краткое описание:
TRIMMER 500K OHM 0.2W PC PIN TOP
Производитель :
CTS Electrocomponents
Категория товара :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Top Adjustment
Mounting Type :
Through Hole
Number of Turns :
1
Power (Watts) :
0.2W, 1/5W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
500 kOhms
Resistive Material :
Carbon
Size / Dimension :
Rectangular - 0.734" x 0.594" Face (18.64mm x 15.10mm)
Temperature Coefficient :
Termination Style :
PC Pins
Tolerance :
±20%