201UR104B
- Артикул производителя:
- 201UR104B
- Производитель/Бренд:
- CTS Electrocomponents
- Краткое описание:
- TRIMMER 100K OHM 0.2W PC PIN TOP
- Производитель :
- CTS Electrocomponents
- Категория товара :
- Trimmer Potentiometers
- Adjustment Type :
- Top Adjustment
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Turns :
- 1
- Power (Watts) :
- 0.2W, 1/5W
- Product Status :
- Obsolete
- Resistance :
- 100 kOhms
- Resistive Material :
- Carbon
- Size / Dimension :
- Rectangular - 0.734" x 0.594" Face (18.64mm x 15.10mm)
- Temperature Coefficient :
- Termination Style :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±20%