201UR503B
- Артикул производителя:
- 201UR503B
- Краткое описание:
- TRIMMER 50K OHM 0.2W PC PIN TOP
- Power (Watts) :
- 0.2W, 1/5W
- Resistance :
- 50 kOhms
- Size / Dimension :
- Rectangular - 0.734" x 0.594" Face (18.64mm x 15.10mm)
- Tolerance :
- ±20%