PT10LV10-102A2020
Артикул производителя:
PT10LV10-102A2020
Производитель/Бренд:
Amphenol Alden Products Company
Краткое описание:
PT10LV 1K / 20% / carbon trimmer
Производитель :
Категория товара :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Top Adjustment
Mounting Type :
Through Hole
Number of Turns :
1
Power (Watts) :
0.15W
Product Status :
Active
Resistance :
1 kOhms
Resistive Material :
Carbon
Size / Dimension :
Round - 0.406" Dia x 0.189" H (10.30mm x 4.80mm)
Temperature Coefficient :
±300ppm/°C
Termination Style :
PC Pins
Tolerance :
±20%