3250L-1-103M
- Артикул производителя:
- 3250L-1-103M
- Производитель/Бренд:
- Bourns Inc.
- Краткое описание:
- TRIMMER 10KOHM 1W WIRE LEADS TOP
- Производитель :
- Bourns Inc.
- Категория товара :
- Trimmer Potentiometers
- Adjustment Type :
- Top Adjustment
- Mounting Type :
- Panel Mount, Wire Leads
- Number of Turns :
- 25
- Power (Watts) :
- 1W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 10 kOhms
- Resistive Material :
- Wirewound
- Size / Dimension :
- Rectangular - 0.500" x 0.187" Face (12.70mm x 4.75mm)
- Temperature Coefficient :
- ±50ppm/°C
- Termination Style :
- Wire Leads
- Tolerance :
- ±5%