Y0056500R000J0L
- Артикул производителя:
- Y0056500R000J0L
- Краткое описание:
- TRIMMER 500OHM 0.75W PC PIN SIDE
- Категория товара :
- Trimmer Potentiometers
- Adjustment Type :
- Side Adjustment
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Turns :
- 26
- Power (Watts) :
- 0.75W, 3/4W
- Resistance :
- 500 Ohms
- Resistive Material :
- Metal Foil
- Size / Dimension :
- Rectangular - 0.270" x 0.190" Face (6.86mm x 4.83mm)
- Temperature Coefficient :
- ±15ppm/°C
- Termination Style :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±5%