Y0050500R000J0L
- Артикул производителя:
- Y0050500R000J0L
- Производитель/Бренд:
- Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
- Краткое описание:
- TRIMMER 500 OHM 0.5W WIRE LEADS
- Производитель :
- Категория товара :
- Trimmer Potentiometers
- Adjustment Type :
- Side Adjustment
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Turns :
- 25
- Power (Watts) :
- 0.5W, 1/2W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 500 Ohms
- Resistive Material :
- Metal Foil
- Size / Dimension :
- Rectangular - 0.400" x 0.300" Face (10.16mm x 7.62mm)
- Temperature Coefficient :
- ±10ppm/°C
- Termination Style :
- Wire Leads
- Tolerance :
- ±5%