3292L-1-503M
- Артикул производителя:
- 3292L-1-503M
- Краткое описание:
- TRIMMER 50K OHM 0.5W WIRE LEADS
- Adjustment Type :
- Top Adjustment
- Mounting Type :
- Panel Mount, Wire Leads
- Power (Watts) :
- 0.5W, 1/2W
- Resistance :
- 50 kOhms
- Resistive Material :
- Cermet
- Size / Dimension :
- Rectangular - 0.375" x 0.150" Face (9.53mm x 3.81mm)
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Termination Style :
- Wire Leads
- Tolerance :
- ±10%