3082P-1-105
- Артикул производителя:
- 3082P-1-105
- Производитель/Бренд:
- Bourns Inc.
- Краткое описание:
- TRIMMER 1M OHM 0.3W PC PIN SIDE
- Производитель :
- Bourns Inc.
- Категория товара :
- Trimmer Potentiometers
- Adjustment Type :
- Side Adjustment
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Turns :
- 10
- Power (Watts) :
- 0.3W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 1 MOhms
- Resistive Material :
- Cermet
- Size / Dimension :
- Rectangular - 0.150" x 0.115" Face (3.80mm x 2.92mm)
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Termination Style :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±10%