3059J-1-103
- Артикул производителя:
- 3059J-1-103
- Производитель/Бренд:
- Bourns Inc.
- Краткое описание:
- TRIMMER 10KOHM 1W SLDR HOOK SIDE
- Производитель :
- Bourns Inc.
- Категория товара :
- Trimmer Potentiometers
- Adjustment Type :
- Side Adjustment
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Turns :
- 22
- Power (Watts) :
- 1W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 10 kOhms
- Resistive Material :
- Cermet
- Size / Dimension :
- Rectangular - 0.315" x 0.190" Face (8.00mm x 4.83mm)
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Termination Style :
- Solder Hook
- Tolerance :
- ±10%