3292X-1-503
Артикул производителя:
3292X-1-503
Производитель/Бренд:
Bourns Inc.
Краткое описание:
TRIMMER 50K OHM 0.5W PC PIN SIDE
Производитель :
Bourns Inc.
Категория товара :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Side Adjustment
Mounting Type :
Through Hole
Number of Turns :
25
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Product Status :
Active
Resistance :
50 kOhms
Resistive Material :
Cermet
Size / Dimension :
Rectangular - 0.375" x 0.150" Face (9.53mm x 3.81mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
PC Pins
Tolerance :
±10%