78SBWR100LF
- Артикул производителя:
- 78SBWR100LF
- Производитель/Бренд:
- TT Electronics/BI
- Краткое описание:
- TRIMMER 100OHM 1W SLDR HOOK SIDE
- Производитель :
- TT Electronics/BI
- Категория товара :
- Trimmer Potentiometers
- Adjustment Type :
- Side Adjustment
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Turns :
- 22
- Power (Watts) :
- 1W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 100 Ohms
- Resistive Material :
- Cermet
- Size / Dimension :
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Termination Style :
- Solder Hook
- Tolerance :
- ±10%