3252P-1-302
- Артикул производителя:
- 3252P-1-302
- Краткое описание:
- TRIMMER 3K OHM 0.75W PC PIN SIDE
- Adjustment Type :
- Side Adjustment
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Power (Watts) :
- 0.75W, 3/4W
- Resistance :
- 3 kOhms
- Resistive Material :
- Cermet
- Size / Dimension :
- Rectangular - 0.500" x 0.220" Face (12.70mm x 5.59mm)
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Termination Style :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±10%