ST7EB202
- Артикул производителя:
- ST7EB202
- Производитель/Бренд:
- Nidec Copal Electronics
- Краткое описание:
- TRIMMER 2K OHM 0.25W GW TOP ADJ
- Производитель :
- Nidec Copal Electronics
- Категория товара :
- Trimmer Potentiometers
- Adjustment Type :
- Top Adjustment
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Turns :
- 3
- Power (Watts) :
- 0.25W, 1/4W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 2 kOhms
- Resistive Material :
- Cermet
- Size / Dimension :
- Rectangular - 0.252" x 0.240" Face (6.40mm x 6.10mm)
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Termination Style :
- Gull Wing
- Tolerance :
- ±20%