ST7EB201
- Артикул производителя:
- ST7EB201
- Краткое описание:
- TRIMMER 200 OHM 0.25W GW TOP ADJ
- Power (Watts) :
- 0.25W, 1/4W
- Resistance :
- 200 Ohms
- Size / Dimension :
- Rectangular - 0.252" x 0.240" Face (6.40mm x 6.10mm)
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Termination Style :
- Gull Wing
- Tolerance :
- ±20%