TM7EX502
- Артикул производителя:
- TM7EX502
- Производитель/Бренд:
- Nidec Copal Electronics
- Краткое описание:
- TRIMMER 5K OHM 0.5W PC PIN SIDE
- Производитель :
- Nidec Copal Electronics
- Категория товара :
- Trimmer Potentiometers
- Adjustment Type :
- Side Adjustment
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Turns :
- 3
- Power (Watts) :
- 0.5W, 1/2W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 5 kOhms
- Resistive Material :
- Cermet
- Size / Dimension :
- Rectangular - 0.323" x 0.283" Face (8.20mm x 7.20mm)
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Termination Style :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±10%