44GR500LFT7
- Артикул производителя:
- 44GR500LFT7
- Производитель/Бренд:
- TT Electronics/BI
- Краткое описание:
- TRIMMER 500 OHM 0.25W GW SIDE
- Производитель :
- TT Electronics/BI
- Категория товара :
- Trimmer Potentiometers
- Adjustment Type :
- Side Adjustment
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Turns :
- 9
- Power (Watts) :
- 0.25W, 1/4W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 500 Ohms
- Resistive Material :
- Cermet
- Size / Dimension :
- Rectangular - 0.229" x 0.190" Face (5.82mm x 4.83mm)
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Termination Style :
- Gull Wing
- Tolerance :
- ±10%