SM31W101
- Артикул производителя:
- SM31W101
- Производитель/Бренд:
- Nidec Copal Electronics
- Краткое описание:
- TRIMMER 100OHM 0.125W J LEAD TOP
- Производитель :
- Nidec Copal Electronics
- Категория товара :
- Trimmer Potentiometers
- Adjustment Type :
- Top Adjustment
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Turns :
- 5
- Power (Watts) :
- 0.125W, 1/8W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 100 Ohms
- Resistive Material :
- Cermet
- Size / Dimension :
- Rectangular - 0.154" x 0.126" Face (3.90mm x 3.20mm)
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Termination Style :
- J Lead
- Tolerance :
- ±20%