45WR50KLFT7
- Артикул производителя:
- 45WR50KLFT7
- Производитель/Бренд:
- TT Electronics/BI
- Краткое описание:
- TRIMMER 50K OHM 0.25W J LEAD TOP
- Производитель :
- TT Electronics/BI
- Категория товара :
- Trimmer Potentiometers
- Adjustment Type :
- Top Adjustment
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Turns :
- 15
- Power (Watts) :
- 0.25W, 1/4W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 50 kOhms
- Resistive Material :
- Cermet
- Size / Dimension :
- Rectangular - 0.190" x 0.154" Face (4.83mm x 3.91mm)
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Termination Style :
- J Lead
- Tolerance :
- ±10%