SM-43A204
- Артикул производителя:
- SM-43A204
- Краткое описание:
- TRIMMER 200K OHM 0.25W J LEAD
- Adjustment Type :
- Side Adjustment
- Number of Turns :
- 5
- Power (Watts) :
- 0.25W, 1/4W
- Resistance :
- 200 kOhms
- Size / Dimension :
- Rectangular - 0.189" x 0.181" Face (4.80mm x 4.60mm)
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Termination Style :
- J Lead
- Tolerance :
- ±10%