PVG5A201C03B00
Артикул производителя:
PVG5A201C03B00
Производитель/Бренд:
Bourns Inc.
Краткое описание:
TRIMMER 200 OHM 0.25W J LEAD TOP
Производитель :
Bourns Inc.
Категория товара :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Top Adjustment
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Turns :
11
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Product Status :
Active
Resistance :
200 Ohms
Resistive Material :
Cermet
Size / Dimension :
Rectangular - 0.189" x 0.138" Face (4.80mm x 3.50mm)
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Termination Style :
J Lead
Tolerance :
±10%