PV36P202C01B00
- Артикул производителя:
- PV36P202C01B00
- Краткое описание:
- TRIMMER 2K OHM 0.5W PC PIN SIDE
- Adjustment Type :
- Side Adjustment
- Number of Turns :
- 25
- Power (Watts) :
- 0.5W, 1/2W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 2 kOhms
- Size / Dimension :
- Rectangular - 0.378" x 0.197" Face (9.60mm x 5.00mm)
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Tolerance :
- ±10%