3223G-1-100E
- Артикул производителя:
- 3223G-1-100E
- Производитель/Бренд:
- Bourns Inc.
- Краткое описание:
- TRIMMER 10 OHM 0.125W GW SIDE
- Производитель :
- Bourns Inc.
- Категория товара :
- Trimmer Potentiometers
- Adjustment Type :
- Side Adjustment
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Turns :
- 11
- Power (Watts) :
- 0.125W, 1/8W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 10 Ohms
- Resistive Material :
- Cermet
- Size / Dimension :
- Rectangular - 0.154" x 0.125" Face (3.90mm x 3.18mm)
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Termination Style :
- Gull Wing
- Tolerance :
- ±20%