CT9EX500
- Артикул производителя:
- CT9EX500
- Производитель/Бренд:
- Nidec Copal Electronics
- Краткое описание:
- TRIMMER 50 OHM 0.5W PC PIN SIDE
- Производитель :
- Nidec Copal Electronics
- Категория товара :
- Trimmer Potentiometers
- Adjustment Type :
- Side Adjustment
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Turns :
- 18
- Power (Watts) :
- 0.5W, 1/2W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 50 Ohms
- Resistive Material :
- Cermet
- Size / Dimension :
- Rectangular - 0.378" x 0.217" Face (9.60mm x 5.50mm)
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Termination Style :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±10%