CT9EP101
Артикул производителя:
CT9EP101
Производитель/Бренд:
Nidec Copal Electronics
Краткое описание:
TRIMMER 100 OHM 0.5W PC PIN SIDE
Производитель :
Nidec Copal Electronics
Категория товара :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Side Adjustment
Mounting Type :
Through Hole
Number of Turns :
18
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Product Status :
Active
Resistance :
100 Ohms
Resistive Material :
Cermet
Size / Dimension :
Square - 0.378" x 0.378" Face (9.60mm x 9.60mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
PC Pins
Tolerance :
±10%