3329H-1-472
- Артикул производителя:
- 3329H-1-472
- Производитель/Бренд:
- Bourns Inc.
- Краткое описание:
- TRIMMER 1/4" RD ST 4.7K OHM
- Производитель :
- Bourns Inc.
- Категория товара :
- Trimmer Potentiometers
- Adjustment Type :
- Top Adjustment
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Turns :
- 1
- Power (Watts) :
- 0.5W, 1/2W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 4.7 kOhms
- Resistive Material :
- Cermet
- Size / Dimension :
- Round - 0.250" Dia (6.35mm)
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Termination Style :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±10%