84WR50LF
- Артикул производителя:
- 84WR50LF
- Производитель/Бренд:
- TT Electronics/BI
- Краткое описание:
- TRIMMER 50 OHM 0.25W GW TOP ADJ
- Производитель :
- TT Electronics/BI
- Категория товара :
- Trimmer Potentiometers
- Adjustment Type :
- Top Adjustment
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Turns :
- 12
- Power (Watts) :
- 0.25W, 1/4W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 50 Ohms
- Resistive Material :
- Cermet
- Size / Dimension :
- Rectangular - 0.250" x 0.250" Face (6.36mm x 6.35mm)
- Temperature Coefficient :
- ±250ppm/°C
- Termination Style :
- Gull Wing
- Tolerance :
- ±10%