CT20EX103
Артикул производителя:
CT20EX103
Производитель/Бренд:
Nidec Copal Electronics
Краткое описание:
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN SIDE
Производитель :
Nidec Copal Electronics
Категория товара :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Side Adjustment
Mounting Type :
Through Hole
Number of Turns :
15
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Product Status :
Active
Resistance :
10 kOhms
Resistive Material :
Cermet
Size / Dimension :
Rectangular - 0.252" x 0.197" Face (6.40mm x 5.00mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
PC Pins
Tolerance :
±10%