89WR500KLF
Артикул производителя:
89WR500KLF
Производитель/Бренд:
TT Electronics/BI
Краткое описание:
TRIMMER 500K OHM 0.75W PC PIN
Производитель :
TT Electronics/BI
Категория товара :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Side Adjustment
Mounting Type :
Through Hole
Number of Turns :
20
Power (Watts) :
0.75W, 3/4W
Product Status :
Active
Resistance :
500 kOhms
Resistive Material :
Cermet
Size / Dimension :
Rectangular - 0.810" x 0.190" Face (20.57mm x 4.83mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
PC Pins
Tolerance :
±10%