3314S-3-502G
Артикул производителя:
3314S-3-502G
Производитель/Бренд:
Bourns Inc.
Краткое описание:
TRIMMER 5K OHM 0.25W J LEAD SIDE
Производитель :
Bourns Inc.
Категория товара :
Trimmer Potentiometers
Adjustment Type :
Side Adjustment
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Turns :
1
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Product Status :
Active
Resistance :
5 kOhms
Resistive Material :
Cermet
Size / Dimension :
Rectangular - 0.197" x 0.177" Face (5.00mm x 4.50mm)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination Style :
J Lead
Tolerance :
±20%