67XR200KLFTB
- Артикул производителя:
- 67XR200KLFTB
- Производитель/Бренд:
- TT Electronics/BI
- Краткое описание:
- TRIMMER 200KOHM 0.5W PC PIN SIDE
- Производитель :
- TT Electronics/BI
- Категория товара :
- Trimmer Potentiometers
- Adjustment Type :
- Side Adjustment
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Turns :
- 20
- Power (Watts) :
- 0.5W, 1/2W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 200 kOhms
- Resistive Material :
- Cermet
- Size / Dimension :
- Rectangular - 0.437" x 0.195" Face (11.10mm x 4.95mm)
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Termination Style :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±10%