3361P-1-105G
- Артикул производителя:
- 3361P-1-105G
- Производитель/Бренд:
- Bourns Inc.
- Краткое описание:
- TRIMMER 1M OHM 0.5W GW TOP ADJ
- Производитель :
- Bourns Inc.
- Категория товара :
- Trimmer Potentiometers
- Adjustment Type :
- Top Adjustment
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Turns :
- 1
- Power (Watts) :
- 0.5W, 1/2W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 1 MOhms
- Resistive Material :
- Cermet
- Size / Dimension :
- Rectangular - 0.277" x 0.264" Face (7.04mm x 6.70mm)
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Termination Style :
- Gull Wing
- Tolerance :
- ±10%