T73YE202KT20
- Артикул производителя:
- T73YE202KT20
- Производитель/Бренд:
- Vishay Sfernice
- Краткое описание:
- TRIMMER 2K OHM 0.5W PC PIN TOP
- Производитель :
- Vishay Sfernice
- Категория товара :
- Trimmer Potentiometers
- Adjustment Type :
- Top Adjustment
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Turns :
- 1
- Power (Watts) :
- 0.5W, 1/2W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 2 kOhms
- Resistive Material :
- Cermet
- Size / Dimension :
- Rectangular - 0.276" x 0.260" Face (7.00mm x 6.60mm)
- Temperature Coefficient :
- ±100ppm/°C
- Termination Style :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±10%