PVG3G504C01R00
- Артикул производителя:
- PVG3G504C01R00
- Производитель/Бренд:
- Bourns Inc.
- Краткое описание:
- TRIMMER 500K OHM 0.25W GW TOP
- Производитель :
- Bourns Inc.
- Категория товара :
- Trimmer Potentiometers
- Adjustment Type :
- Top Adjustment
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Number of Turns :
- 1
- Power (Watts) :
- 0.25W, 1/4W
- Product Status :
- Active
- Resistance :
- 500 kOhms
- Resistive Material :
- Cermet
- Size / Dimension :
- Rectangular - 0.142" x 0.134" Face (3.60mm x 3.40mm)
- Temperature Coefficient :
- ±150ppm/°C
- Termination Style :
- Gull Wing
- Tolerance :
- ±20%